Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Posted by manager on Σάβ, 11/03/2012 - 15:03
Το τρέχων Σαββατο-Κύριακο 3 και 4 Νοεμβρίου 2012, πραγματοποιούνται οι προαγωγικές εξετάσεις για την προαγωγή (680) αστυφυλάκων, υπαρχιφυλάκων και αρχιφυλάκων που κατέχουν οργανική θέση αστυφύλακα, στο βαθμό του Αρχιφύλακα γενικών καθηκόντων, για την κάλυψη ισάριθμων υφισταμένων κενών οργανικών θέσεων, έτους 2012. [b]Ευχόμαστε σε όλους του Συναδέλφους ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.[/b] [i]Υ.Γ. :Σε αυτή τη γωνιά του Forum περιμένουμε τα θέματα που έπεσαν στις εξετάσεις , για να βοηθηθούν και οι συνάδελφοί σας στις επόμενες εξετάσεις.[/i]
Greek

Υποβλήθηκε από simos. Ημερομηνία: Τρί, 11/06/2012 - 01:44 Μόνιμος σύνδεσμος

Μετά τη ρητή διαβεβαίωση του θύματος ότι επιθυμεί να υποβάλλει έγκληση, έχουμε το δεδομένο της προφορικής έγκλησης, άρα εμπίπτουμε αμέσως στην κατάσταση του αυτοφώρου! [b]Τα αυτόφωρα αδικήματα εξετάζονται κατά προτεραιότητα. Κατά συνέπεια ο ΑΞΥΠ ζητά από τους τρεις πολίτες που περιμένουν για το γνήσιο να αποχωρήσουν, κλειδώνει το Σταθμό και προβαίνει σε αναζήτηση-σύλληψη του δράστη.[/b] Όταν επιστρέψει συντάσει την έκθεση μόνος του με την ησυχία του ως οφείλει, ελλείψη μαρτύρων. Συν την έκθεση σύλληψης και την απολογία κατηγορουμένου, αν του έχει προκύψει σύλληψη! ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?

Υποβλήθηκε από nick77. Ημερομηνία: Τρί, 11/06/2012 - 04:33 Μόνιμος σύνδεσμος

[quote name=simos date=2012-11-06]Μετά τη ρητή διαβεβαίωση του θύματος ότι επιθυμεί να υποβάλλει έγκληση, έχουμε το δεδομένο της προφορικής έγκλησης, άρα εμπίπτουμε αμέσως στην κατάσταση του αυτοφώρου! [b]Τα αυτόφωρα αδικήματα εξετάζονται κατά προτεραιότητα. Κατά συνέπεια ο ΑΞΥΠ ζητά από τους τρεις πολίτες που περιμένουν για το γνήσιο να αποχωρήσουν, κλειδώνει το Σταθμό και προβαίνει σε αναζήτηση-σύλληψη του δράστη.[/b] Όταν επιστρέψει συντάσει την έκθεση μόνος του με την ησυχία του ως οφείλει, ελλείψη μαρτύρων. Συν την έκθεση σύλληψης και την απολογία κατηγορουμένου, αν του έχει προκύψει σύλληψη! ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?[/quote]

Και Γω αυτό πιστευω. Δεν είναι μόνο το 150 και βασικά ΔΕΝ είναι το 150 κατά τη δική μου άποψη.
Πρέπει να διορίσει πραγματογνώμονα να εξετάσει τα τραύματα του Β, να εξετάσει αν υπάρχουν τυχόν μαρτυρες, να παρει καταθεσεις κτλ και γενικα να κανει οτι είναι απαραίτητο για να εξακριβωθει η τελεση της πράξης και οι συνθήκες κάτω από τις οποιες τελέστηκε.
Εμένα ετσι μου μοιάζει καλυτερο!

Υποβλήθηκε από innova. Ημερομηνία: Τρί, 11/06/2012 - 08:08 Μόνιμος σύνδεσμος

Με δεδομένο ότι δεν υπάρχει έτερος αστυνομικός στον σταθμό, σε ποιές ενέργειες θα πρέπει να προβεί ο Α για την [b]σύνταξη της έκθεσης. [/b]
Εφοσον αναφερεται στη συνταξη κατα 99% ειναι το αρθρο 150. Αν δεν εγραφε για την συνταξη της εκθεσης τοτε θα μπορουσε να ισχυσει το προηγουμενο επισης η απλη σωματικη βλαβη ειναι πταισμα με τον νεο Π.Κ.

Υποβλήθηκε από spyros88. Ημερομηνία: Τρί, 11/06/2012 - 11:50 Μόνιμος σύνδεσμος

Καλησπέρα σε όλους..προσπαθώ να βρω παλιότερα θέματα εξετάσεων Αρχιφυλάκων αλλά από αναζήτηση που έκανα στο φορουμ βρήκα μόνο από 2011 και 2012. Μήπως υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένα ή κάπου αλλού που μπορώ να τα βρω; Συγνώμη αν βγαίνω εκτός θέματος αλλά είμαι καινούριος στο φορουμ και δεν ξέρω που να ψάξω..

Υποβλήθηκε από TitanidaRea. Ημερομηνία: Τρί, 11/06/2012 - 21:48 Μόνιμος σύνδεσμος

[quote name=innova date=2012-11-06]Με δεδομένο ότι δεν υπάρχει έτερος αστυνομικός στον σταθμό, σε ποιές ενέργειες θα πρέπει να προβεί ο Α για την [b]σύνταξη της έκθεσης. [/b]
Εφοσον αναφερεται στη συνταξη κατα 99% ειναι το αρθρο 150. Αν δεν εγραφε για την συνταξη της εκθεσης τοτε θα μπορουσε να ισχυσει το προηγουμενο επισης η απλη σωματικη βλαβη ειναι πταισμα με τον νεο Π.Κ.[/quote]

Ακριβώς.
Αυτό πιστεύω, άλλωστε για ποιο λόγο να αναφέρει στο θέμα πως..
α. Είναι σε απομακρυσμένο σταθμό
β. Είναι 3 πολίτες που περιμένουν
γ. Είναι μόνος.

Υποβλήθηκε από TitanidaRea. Ημερομηνία: Τρί, 11/06/2012 - 23:21 Μόνιμος σύνδεσμος

[quote name=spyros88 date=2012-11-06]Καλησπέρα σε όλους..προσπαθώ να βρω παλιότερα θέματα εξετάσεων Αρχιφυλάκων αλλά από αναζήτηση που έκανα στο φορουμ βρήκα μόνο από 2011 και 2012. Μήπως υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένα ή κάπου αλλού που μπορώ να τα βρω; Συγνώμη αν βγαίνω εκτός θέματος αλλά είμαι καινούριος στο φορουμ και δεν ξέρω που να ψάξω..
[/quote]

Εδώ υπάρχουν τα θέματα του 2011 αναρτημενα και οι λύσεις τους, καθώς επίσης και τα φετινά.

Για το 2010 δεν γνωρίζω κάτι εκτός από το θεμα της έκθεσης που ήταν πάνω κάτω "ο εθελοντισμός και η αστυνομία" και στους οργανικούς είχε πέσει η ευαρέσκεια από τις ηθικές αμοιβές.
Ρώτα και στη διεύθυνση σπουδών.

Υποβλήθηκε από narkissus. Ημερομηνία: Τετ, 11/28/2012 - 18:00 Μόνιμος σύνδεσμος

[quote name=lyssaridis date=2012-11-28]akousthke oti tha paroun allous 100 ..dhladh synolika 780 ..isxyei kati tetoio??kserei kaneis tpt??[/quote]

Βάζω στοίχημα οτι δε θα καλυφθούν ούτε οι 680 θέσεις, όπως ακριβώς έγινε και την προηγούμενη χρονιά

Policenet.gr © | 2024 Όροι Χρήσης.
developed by Pixelthis