Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Posted by SalonicaPol on Τρί, 01/31/2017 - 09:35

Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος από πού προβλέπεται το γεγονός ότι από το βαθμό του Αστυνομικού Υποδιευθυντή και επάνω στην υπογραφή μπαίνει πρώτα το όνομα και μετά το επίθετο?

Είναι κάποια διαταγή ? Π.Δ. ?  Ευχαριστώ για το χρόνο σας.


Υποβλήθηκε από spirosgiapros. Ημερομηνία: Τρί, 01/31/2017 - 12:01 Μόνιμος σύνδεσμος

<div>Έχω υπόψη μου μόνο το ΠΔ 75/1987 &nbsp;Αλληλογραφία και συναφή θέματα του Αρχηγείου Ελληνικής Αστυνομίας.</div>
<div>&nbsp;</div>
<div>ΜΕΡΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟ</div>
<div>ΓΕΝΙΚΑ ΠΕΡΙ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑΣ</div>
<div>ΤΜΗΜΑ Α'.</div>
<div>ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ</div>
<div>Άρθρο 25.</div>
<div>Γενικά στοιχεία κατάρτισης εγγράφων.</div>
<div>1.</div>
<div>2.</div>
<div>3.</div>
<div>4.</div>
<div>5. Το γ' μέρος περιλαμβάνει τον τίτλο, την υπογραφή, το ονοματεπώνυμο και το βαθμό του προσώπου που υπογράφει το έγγραφο, τη σφραγίδα της Υπηρεσίας και την απαρίθμηση των λοιπών εγγράφων που τυχόν επισυνάπτονται.</div>

Υποβλήθηκε από SalonicaPol. Ημερομηνία: Τρί, 01/31/2017 - 12:41 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!</p>
<p>Το άρθρο 25 &nbsp;παράγραφος 5 αναφέρει γενικα οτι μπαίνει το ονοματεπώνυμο και βαθμος του υπογράφοντα καθώς και η σφραγίδα της Υπηρεσίας εγώ ψάχνω το σημείο που γίνεται η διάκριση απο το βαθμό του Υποδιευθυντή και μετα για ποιό λόγο &nbsp;έχει σε όλα τα επίσημα έγγραφα (και στο POL ) πρώτα το όνομα και μετά το επώνυμο σε αντίθεση π.χ. με αστυφύλακες που έχουν πρώτα το επίθετο.</p>

Policenet.gr © | 2022 Όροι Χρήσης.
developed by Pixelthis