Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Posted by Giannis tsalas on Δευ, 02/28/2022 - 18:12
Συνάδερφοι καλησπερα θα ήθελα λίγο τις γνώσεις σας. Επιτρέπεται αρχιφύλακας με εξετασεις να κάνει σκοπος σαν φυλαξη στόχου? Σας ευχαριστω πολυ

Υποβλήθηκε από Kaledra. Ημερομηνία: Δευ, 02/28/2022 - 21:16 Μόνιμος σύνδεσμος

Το άρθρο 68 του πδ 141/91 είναι ξεκάθαρο θεωρω και λεει στην 3η παράγραφο ότι 《Υπηρεσία σκοπού εκτελούν Αστυφύλακες και Αρχιφυλακες που δεν είναι ανακριτικοι υπάλληλοι》. Ωστόσο νομίζω ότι σαν Αρχ.κας από παραγωγική αν δεν έχεις ολοκληρώσει το σεμινάριο επιμόρφωσης μπορείς να διατεθεις σε Υπηρεσία σκοπού αλλά κάτι τέτοιο δεν το έχω δει πουθενά γραμμένο.

Υποβλήθηκε από mnpd. Ημερομηνία: Πέμ, 03/03/2022 - 06:58 Μόνιμος σύνδεσμος

ΠΔ 82/2006 ΑΡΘΡΟ 20 ΠΑΡ 5 «Αστυνοµικός που προάγεται στο βαθµό του Αρχιφύλακα κατά τις διατάξεις του παρόντος και
δεν ολοκληρώνει την εκπαίδευση, σύµφωνα µε τα οριζόµενα στην προηγούµενη παράγραφο
ασκεί τα καθήκοντα του προηγούµενου βαθµού».

Policenet.gr © | 2022 Όροι Χρήσης.
developed by Pixelthis