Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Posted by theodoros on Τρί, 02/27/2018 - 13:21
Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε εάν μπορώ να αποσπαστώ εκ νέου σε νησί με πιθανή ημερομηνία φ.π. 30/31-3-2018 δεδομένου ότι επέστρεψα από την πρώτη μου απόσπαση την 31-3-2017?Εαν είμαι δηλαδή μέσα στα πλαίσια του π.δ. 100/2003 άρθρο 19 παρ. 5 που ορίζει ότι πρέπει να έχει παρέλθει έτος από την επιστροφή της τελευταίας απόσπασης.Σας παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει πολύ καλά το θέμα να απαντήσει. Ευχαριστώ πολύ.

Υποβλήθηκε από theodoros. Ημερομηνία: Τρί, 02/27/2018 - 18:31 Μόνιμος σύνδεσμος

Δίκιο έχεις,ήμουν συνεχόμενο εξάμηνο από 1-10-16 εως 31-3-17.Ρωτάω επειδή ο "αρμόδιος" που εξετάζει το αίτημα στην Διεύθυνση είναι πάρα πολύ υπηρεσιακός και δεν θα επιτρέψει την απόσπαση έστω και για μια μέρα.

Υποβλήθηκε από GUARD. Ημερομηνία: Τρί, 02/27/2018 - 18:52 Μόνιμος σύνδεσμος

Βλέπω ότι δεν κρατιέσαι για να ξαναφύγεις - μετράς τις ώρες!!! Η διαταγή για τα νησιά είναι η ίδια και λήγει την 31η και αρχίζει την 1η. Άρα λογικά δεν έχεις πρόβλημα. Αν πάλι δε σε στείλει για μια μέρα, ακολούθησε τον/την και μόλις ακουμπήσει διπλή γραμμή/ λεα/ διαγράμμιση φαναριού, βεβαίωσέ του/της παράβαση!!!

Υποβλήθηκε από theodoros. Ημερομηνία: Τρί, 02/27/2018 - 21:44 Μόνιμος σύνδεσμος

Έτσι ακριβώς,μετράω τις ώρες!!!Ο "αρμοδιος" με έκοψε από την διαταγή που βγήκε προχθές για διμοιρία στα νησιά διότι δεν μπορώ για τρεις μέρες,η απόσπαση αρχίζει την 27-3-2018...

Υποβλήθηκε από mixmastr. Ημερομηνία: Πέμ, 03/22/2018 - 18:17 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Καλησπέρα είμαι ήδη απεσπασμενος σε νησί και την 31-03-2018 συμπληρωνω 3 μήνες.&nbsp; Έχω κάνει αίτηση για ανανέωση με έξοδα δημοσίου για ακόμη 3 μήνες αλλά σήμερα με ενημέρωσαν ότι η διεύθυνση μου δεν θα την ανανεωσεί και θα με αντικαταστησουν. Μπορώ να υποβάλλω νέα αίτηση για να παραμείνω με δικά μου έξοδα?Αν ναι που πρέπει να την υποβάλλω στην διεύθυνση μου ή&nbsp; στο Αρχηγειο/Διευθυνση Αλλοδαπών?</p>

Policenet.gr © | 2022 Όροι Χρήσης.
developed by Pixelthis