Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Posted by ntasaef4 on Πέμ, 02/15/2018 - 15:18

Καλησπέρα σας, έστω ότι παίρνω μετάθεση στον τόπο συμφερόντων μου, σαφώς μετά απο αίτηση μου στις τακτικες μεταθέσεις.

Έχω δικαίωμα να κάνω ανάκληση της μετάθεσης? Δλδ να παραμείνω εκεί που υπηρετώ?\

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Υποβλήθηκε από arismorfidis. Ημερομηνία: Πέμ, 02/15/2018 - 15:58 Μόνιμος σύνδεσμος

Σύμφωνα με την παράγραφο 4 του άρθρου 2 του ΠΔ 75/2016 με την οποία τροποποιείται η πάράγραφος 4 του άρθρου 3 του ΠΔ 100/2003, σε περίπτωση μετάθεσης στον τόπο συμφερόντων ή ακύρωσης της μετάθεσης κατόπιν ευδοκίμησης της προσφυγής, διαγράφονται τα μόρια που έχουν συγκεντρωθεί. Συνεπώς, μετά από προσφυγή μπορεί να ακυρωθεί η μετάθεση, η οποία έχει σαν αποτέλεσμα τη διαγραφή των μορίων.

Υποβλήθηκε από arismorfidis. Ημερομηνία: Πέμ, 02/15/2018 - 18:18 Μόνιμος σύνδεσμος

Μόνο τα μόρια λόγω απόστασης! Υπάρχει πιθανότητα να μη γίνει δεκτή η «αίτηση ακύρωσης» αλλά θεωρώ πως και να την ακυρώσεις εσύ σίγουρα θα πάει κάποιος άλλος. Ίσως παίζει ρόλο και η Δ.Α. στην οποία θα μετατεθεις. Π.χ. Στη Β Δ.Α Δωδεκανήσου το έτος 2016 μετατέθηκαν με τις έκτακτες μεταθέσεις περίπου 20 άτομα, από τα οποία δεν έγινε δεκτή καμία αίτηση ακύρωσης διότι έπρεπε να καλυφθούν οι θέσεις άμεσα λόγω προσφυγικού.

Υποβλήθηκε από tourla. Ημερομηνία: Παρ, 03/02/2018 - 00:38 Μόνιμος σύνδεσμος

Και εμενα θα με ενδιεφερε αυτο που ρωταει ο συναδελφος καθως πλεον απτη στιγμη που βγουν τα μορια και κοινοιποιηθει μεταθεση εστω και στη 2η επιλογη χανεις τα μορια αποστασης.

Υποβλήθηκε από sotis1982. Ημερομηνία: Σάβ, 03/03/2018 - 00:51 Μόνιμος σύνδεσμος

Η σχετική διάταξη που βγήκε λέει ότι δικαίωμα ανάκλησης έχουν οι ενδιαφερόμενοι μέχρι 10-5-18. Λογικά είτε της μιας είτε και των δύο επιλογών

Policenet.gr © | 2022 Όροι Χρήσης.
developed by Pixelthis