Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Posted by Euthymis on Τετ, 01/23/2019 - 04:01
Επειδη, οσοι γιναμε Αρχιφυλακες, μεσω προαγωγικων εξετασεων, προερχομενοι απο την κατηγορια των ειδικων φρουρων, παραμειναμε στην τριτη μισθολογικη κατηγορια του νεου ειδικου μισθολογιου που ισχυει απο 01/01/2017 και ετσι αδικουμαστε σε σχεση με τους συναδελφους μας Αρχιφυλακες, που εισηχθησαν στην Αστυνομια με πανελληνιες και με τους οποιους ασκουμε τα ιδια καθηκοντα, γι' αυτο προτεινω τη δικαστικη διεκδικηση της ενταξης μας στην δευτερη μισθολογικη κατηγορια. Αυτο και διοτι η ιδια η Υπηρεσια δεν ειναι διατεθειμενη να το κανει απο μονη της, απ' ο,τι μπορουμε να συμπερανουμε απο τη μεχρι τωρα δραση της. Οσοι συναδελφοι, προερχομενοι εκ των ειδικων φρουρων, εγιναν Αρχιφυλακες, με εξετασεις, και συμφωνουν με οσα ανεφερα πιο πανω ας επικοινωνησουν μαζι μου για να απευθυνθουμε σε εξειδικευμενο δικηγορο. Ας μου στειλει ο καθε ενδιαφερομενος προσωπικο μηνυμα για να συνεννοηθουμε και να προσφυγουμε περισσοτεροι. Ευχαριστω για το χρονο σας!
Greek

Υποβλήθηκε από Euthymis. Ημερομηνία: Παρ, 03/04/2022 - 16:24 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Καλησπέρα, συνάδελφε ALEXAXD. Έχει γίνει η προσφυγή και αναμένουμε αποτέλεσμα δικαστικής κρίσης. Δεν θα ήθελα να αναφέρω λεπτομέρειες εδώ για διάφορους λόγους. Όταν τελεσιδικήσει θα γίνει γνωστό το αποτέλεσμα, ώστε να μπορέσουν να επωφεληθούν και άλλοι συνάδελφοι. Όσον αφορά την πρόταση του συναδέλφου panos 124, αν και είναι δύσκολο πρακτικά (όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω) να προσμετρηθεί η στρατιωτική θητεία στο χρόνο που λογίζεται για την λήψη του επόμενου βαθμού στην Ελληνική Αστυνομία, στο πρότυπο του Λιμενικού Σώματος, θα μπορούσε, θεωρητικά, να διεκδικηθεί δικαστικά. Όποιος έχει κάποια ιδέα ή πρόταση επί του θέματος μπορεί να την καταθέσει και να κατευθύνει και τους άλλους ώστε να ενεργήσουμε συλλογικά.&nbsp;</p>

Υποβλήθηκε από GerasimosSt. Ημερομηνία: Τετ, 03/16/2022 - 11:47 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Συναδελφε Ευθυμη υπαρχει καποιος εκτιμωμενος χρονος της δικαστικης απαντησης??Επισης θα μας ενημερωσεις απο εδω για να εχουμε το νου μας??Ευχαριστουμε για τις ενεργειες σας.</p>

Υποβλήθηκε από Χρήστος123. Ημερομηνία: Σάβ, 01/27/2024 - 13:13 Μόνιμος σύνδεσμος

Η προσφυγη εγινε απο καποιο συνδικατο? Αν ναι απο ποιο ωστε να απευθυνθουμε και να μαθουμε την εξελιξη της υποθεσης.

Policenet.gr © | 2024 Όροι Χρήσης.
developed by Pixelthis