Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Posted by luxx on Δευ, 08/12/2019 - 10:26

Το σκεφτομαι αρκετα σοβαρα να ακυρωσω την μεταθεση μου. Θα ηθελα να ρωτησω εαν θα πρεπει να γραψω κατι συγκεκριμενο στην αιτηση μου ή απλα να αναφερω τον λογο. Ο λογος ειναι οικογενειακος και ετυχε αφοτου εκανα την αιτηση για μεταθεση, αλλιως δεν θα υπηρχε τωρα αυτο το προβλημα, καθως και ο μηδενισμος ολων των μοριων που μαζευα επι 11 χρονια..

 

Και κατι τελευταιο. Γνωριζει κανεις τι ακριβως παιζεις με τις αμοιβαιες μεταθεσεις πλεον; Ειναι μονιμες ή μεχρι καποιο διαστημα; Και εαν τελικα δεν κανω αιτηση ακυρωσης μεταθεσεως και μεταβω στον τοπο μου, μετα μπορω στο καπακι να κανω αιτηση για αμοιβαια μεταθεση; Λογικα θα ειναι ευκολακι να ερθω ξανα πισω αφου μιλαμε για Θεσσαλονικη-Αθηνα, οι υποψηφιοι θα ειναι παρα πολλοι. Και ετσι δεν θα χασω και τα μορια μου;

Greek

Υποβλήθηκε από Costas1. Ημερομηνία: Τετ, 08/14/2019 - 09:57 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Αν εκτελεσθεί μετάθεσή σου στον τόπο συμφερόντων σου (ή αιτηθείς την ακύρωσή της) χάνεις τα μόρια της απόστασης που έχεις μαζέψει. Μπορείς όμως να αιτηθείς να ανασταλεί η εκτέλεση η μετάθεσης. Ένας άλλος τρόπος θα ήταν να αιτηθείς, αφού μετατεθείς στην Θεσσαλονική, την απόσπασή σου στην Αθήνα.</p>

Υποβλήθηκε από luxx. Ημερομηνία: Τετ, 08/14/2019 - 10:09 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Αναστολη μεταθεσης διαβαζω οτι ειναι μονο για 2 μηνες ή το πολυ 2+2. Η γυναικα μου επιασε δουλεια στην Αθηνα και εχουμε και ενα μωρο, οποτε ειναι δυσκολο να ειμαι Θεσσαλονικη. Αιτηση για αποσπαση στην Αθηνα μπορει να κρατησει 1,2 χρονια; Εαν τελικα η γυναικα μου κρατησει την δουλεια της Αθηνα, μπορω να κανω αμοιβαια μεταθεση με καποιον συναδελφο απο την Αθηνα; Και σε ποια υπηρεσια θα μετατεθω; Εγω στην δικη του, και ο συναδελφος στην δικη μου;</p>

Υποβλήθηκε από luxx. Ημερομηνία: Τετ, 08/14/2019 - 14:40 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Δηλαδη με λιγα λογια, μπορει καποιος να κανει αμοιβαια μεταθεση, απο την στιγμη που εχει παει στον τοπο συμφεροντων του ή οχι; Δλδ αν τελικα παω Θεσσαλονικη οπως λεει η μεταθεση μου, μπορω να κανω αμοιβαια για Αθηνα;</p>

Policenet.gr © | 2024 Όροι Χρήσης.
developed by Pixelthis