Σήμερα το πρωί (07-03-2023), στις έδρες των Διευθύνσεων Αστυνομίας Κοζάνης και Φλώρινας, πραγματοποιήθηκε η ορκωμοσία 2 επιτυχόντων ιδιωτών ως ειδικοί φρουροί, οι οποίοι θα στελεχώσουν τις Ομάδες Προστασίας Πανεπιστημιακών Ιδρυμάτων (Ο.Π.Π.Ι).
Η Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Δυτικής Μακεδονίας αναφέρθηκε στο γεγονός με σχετική ανάρτηση στη σελίδα της στο fb, καλωσορίζοντας τους νεοπροσληφθέντες Ειδικούς Φρουρούς στο σώμα της Ελληνικής Αστυνομίας.
Εικόνα
![1](/sites/default/files/styles/large/public/2023-03/333326510_1305105560047557_8368497987358431338_n.jpg?itok=FwAE0jhB)
Εικόνα
![1](/sites/default/files/styles/large/public/2023-03/332936851_205286138754089_4717629985739584974_n.jpg?itok=T4Pd--55)