Στην ορκωμοσία των εφέδρων εν ενέργεια αξιωματικών Ολυμπιονικών στη Λέσχη Αξιωματικών Ενόπλων Δυνάμεων (ΛΑΕΔ) βρέθηκε ο υπουργός Εθνικής Άμυνας Νίκος Δένδιας.
Το «παρών» έδωσαν ο υφυπουργός Εθνικής Αμυνας Γιάννης Κεφαλογιάννης και ο αναπληρωτής υπουργός Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού Γιάννης Βρούτσης.
Διαβάστε επίσης
Ανάμεσα στους αθλητές που ορκίστηκαν ήταν ο ολυμπιονίκης στους κρίκους Λευτέρης Πετρούνιας, ο Μίλτος Τεντόγλου του άλματος εις μήκος, η Σοφία Παπαδοπούλου στην ιστιοπλοΐα και ο αρχηγός της εθνικής πόλο Γιάννης Φουντούλης.
Εικόνα
![1](/sites/default/files/styles/large/public/2024-02/669_0.jpg?itok=B0g1eD3Z)
Εικόνα
![1](/sites/default/files/styles/large/public/2024-02/66.jpg?itok=YJKViege)