Ομιλία με θέμα τον επαγγελματικό προσανατολισμό διοργάνωσαν ο Σύλλογος Αποφοίτων Ζωσιμαίας Σχολής και το Πρότυπο Γυμνάσιο της Ζωσιμαίας Σχολής, την οποία παρακολούθησαν μαθητές της Γ΄ Τάξης του του Πρότυπου Γυμνασίου και της Α΄ Τάξης του Πρότυπου Λυκείου.
Διαβάστε επίσης
Στην εκδήλωση κλήθηκε ως ομιλητής, μεταξύ άλλων, και ο Γενικός Περιφερειακός Αστυνομικός Διευθυντής Ηπείρου, Ταξίαρχος Βασίλειος Μουσελίμης, απόφοιτος και ο ίδιος της Ζωσιμαίας Σχολής, ο οποίος μίλησε στους μαθητές για τη φύση, τις προκλήσεις και τις προοπτικές του αστυνομικού επαγγέλματος, ενώ στη συνέχεια απάντησε και σε ερωτήσεις των μαθητών.
Δείτε φωτογραφίες για την εκδήλωση:
![Ταξίαρχος Βασίλειος Μουσελίμης](/sites/default/files/styles/large/public/2023-11/403726137_662650579391056_7647810996814027119_n.jpg?itok=fp4ydEa0)
![Ταξίαρχος Βασίλειος Μουσελίμης](/sites/default/files/styles/large/public/2023-11/403735650_662650472724400_6684695544725586037_n.jpg?itok=KuEXfzou)
![Ταξίαρχος Βασίλειος Μουσελίμης](/sites/default/files/styles/large/public/2023-11/403828620_662652412724206_3797369321787294733_n.jpg?itok=UsaYMtio)
* Οι πληροφορίες και οι φωτογραφίες αναρτήθηκαν στη σελίδα στο fb της Γενικής Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Ηπείρου