Την Παρασκευή 21 Οκτωβρίου 2022, πραγματοποιήθηκε στη Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών (ΣΜΥ) στα Τρίκαλα, η τελετή ορκωμοσίας των πρωτοετών σπουδαστών Τάξης 2025 «Σχης (ΠΖ) Κωνσταντίνος Κόκκας».
Στην τελετή παρέστησαν ο Γενικός Επιθεωρητής Στρατού - Διοικητής Δόγματος και Εκπαίδευσης Αντιστράτηγος Νικόλαος Φλάρης, ως εκπρόσωπος του Αρχηγού του Γενικού Επιτελείου Εθνικής Άμυνας και του Αρχηγού του Γενικού Επιτελείου Στρατού, εκπρόσωποι της Τοπικής Αυτοδιοίκησης και της Εκκλησίας, η οικογένεια του Ήρωα της Τάξης 2025, καθώς και συγγενείς των πρωτοετών σπουδαστών.
Ορκίστηκαν 267 πρωτοετείς Σπουδαστές, εκ των οποίων 229 από την Ελλάδα και 38 από την Κύπρο.
Εικόνα
![1](/sites/default/files/styles/large/public/2022-10/166651450411537063319.jpg?itok=1Tvn8tFB)
Εικόνα
![1](/sites/default/files/styles/large/public/2022-10/1666514504130614901610.jpg?itok=7EyGOKU4)
Διαβάστε επίσης
Εικόνα
![1](/sites/default/files/styles/large/public/2022-10/16665145047302468644.jpg?itok=-fpaCPla)
Εικόνα
![1](/sites/default/files/styles/large/public/2022-10/16665145048472623882.jpg?itok=YFbiu5Jv)