Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Εικόνα
08:44 | 11/01/2022

Σήμερα Τρίτη 11 Ιανουαρίου, Κινητές Ομάδες Υγείας (ΚΟΜΥ) του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) θα βρίσκονται σε κεντρικά σημεία σε ολόκληρη την επικράτεια, όπου θα πραγματοποιούνται δωρεάν rapid test για όλους τους πολίτες.

Η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19». Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet.

Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο. Περισσότερες πληροφορίες  εδώ και εδώ.

Τα σημεία ελέγχου είναι τα εξής:

Δ. Λυκόβρυσης-Πεύκης, Πλατεία Σοφούλη, Λεωφ. Ειρήνης & Ελ, Βενιζέλου, Πεύκη, 09:00-15:00

Δ. Ελληνικού-Αργυρούπολης, Αίθουσα 1ου ΚΑΠΗ Αλεξιουπόλεως 27, 14:00-20:00

Διαβάστε επίσης
Δ. Αμαρουσίου, Σταθμός ΗΣΑΠ, 09:30-15:00

Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, Παραπλέυρως του Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00

Δ. Πειραιά, Β’1 ΚΑΠΗ, Βασ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00

Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00

Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Ευπαύλεως, 09:00–15:00

Δ. Γλυφάδας, παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00

Δ. Κηφισιάς, Αγίας Παρασκεύης 57, Κάτω Κηφισιά, 09:30-15:00

Δ. Περιστερίου, Δημοτικά καταστήματα -γραφεία Ερυθρού Σταυρού έναντι της πλατείας Δημαρχείου -στάση «Μετρό Περιστέρι», 12:00-18:00

1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)

2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ,  09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)

3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)

4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)

5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)

6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)

7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)

Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη)12:00-19:00.

Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.

Δ. Χαλκηδόνας, αγροτικό ιατρείο, Ν. Μεσήμβρια, 09:30-14:30.

Δ.Παύλου Μελά, στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. Στρατού 37,  09:30-15:00.

Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.

Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.

Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-14:30

Αιτωλοακαρνανία, κοινοτικό κτίριο, Ίδρυμα Τσώνη, 09:00-14:00

Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00

Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Κωνσταντίνου, 08:30 – 13:00

Άνδρος, Κ.Υ Άνδρου, 09:00 – 17:00

Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00

Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00

Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλεἰου, Τρίπολη, 9:00-16:00

Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-15:00

Αρκαδία, Πλατεία Μεγαλόπολης, Μεγαλόπολη, 9:00-14:00

Αρκαδία, Κακουρέικα (πλατεία), 18:00-19:00

Αρκαδία, Κοκορά (πλατεία), 19:30-20:30

Άρτα,  Κέντρο Υγείας- ISO BOX, 09:00-15:00

Άρτα, ISOBOX- Είσοδος Εκθεσιακού Κέντρου, 09:00-15:00

Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30

Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας, Οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00

Αχαΐα, Συβιλαινιώτικα, Δημοτικό σχολείο Συβιλαινιωτίκων, 09:00-14:30

Βοιωτία,Πνευματικό Κέντρο Θήβας, 9:00-15:00

Βοιωτία,Αλίαρτος,Αίθουσα Συνεδριάσεων-Πέτρινα Κτίρια, 8:15-13:15

Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 09:00-15:30

Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00

Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30

Έβρος, Νομαρχείο, Σουλίου 2, 09:00-14:00

Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαιου 145,  13:00-15:00

Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30 – 16.00

Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00

Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ , 08:00-13:00

Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ , 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00-15:00

Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-13.00

Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 09:00-15:00

Ζάκυνθος, Πλατεία Σολωμού, 11:00-13:00

Ηλεία, Πύργος, Αποστολική διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00

Ηλεία, Αμαλιάδα, Δημαρχείο Αμαλιάδας, Ερμού 20, 09:00-14:30

Ημαθία,  ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00

Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Πολύκεντρο Μοιρών, Ισόγειο Δημαρχείου Μοιρών, 10:00-13:00

Θάσος,  Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-14:00

Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00

Θεσπρωτία, Παλαιό Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00

Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00 – 16:00

Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00

Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00

Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30

Καβάλα, Νομαρχία Καβάλας, 09:00-15:00

Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00

Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 9:00 – 14:00

Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00

Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00 – 14:00

Καρδίτσα,  Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00

Καρδίτσα, Τ.Κ Μορφοβουνίου Δήμου Λίμνης Πλαστήρα, Δημαρχείο, 08:00-10:00

Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30

Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12 13:00-15:00

Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30

Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας, Μαντζάρου 5, 09:00-14:30

Κέρκυρα, Κοινοτικό Ιατρείο Μωραιτικων, Μωραίτικα, 09:30-14:30

Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00

Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00

Κιλκίς, Πευκοδάσος, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-11:00

Κιλκίς, Ευρωπός, Κοινοτικό Κατάστημα, 09:00-14:00

Κιλκίς, Πλατανιά, Αγροτικό Ιατρείο, 12:00-14:00

Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαίδας, Περγαμου 62,   08:30- 14:00

Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α,  08:15- 15:15

Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-14:00

Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 9:30- 16:30

Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 9:00- 14:30

Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης 08:00-15:30

Λακωνία, Δημαρχείο Γυθείου 12:00-14:30

Λάρισα, Κεντρική Πλατεία Λάρισας, Μπροστά Στο Δημαρχείο, 08:00-15:30

Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ Λάρισα, 08:00-18:00

Λάρισα, Φάρσαλα, Είσοδος Δημαρχείο, 09:00-12:00

Λάρισα, Γ΄ΚΑΠΗ, Ηρώων Πολυτεχνείου & 23ης Οκτωβρίου, 08:00-15:30

Λάρισα, Πλατεία Αγιάς/Δίπλα από τα Γραφεια Του Κυνηγετικου Συλλογου , 09:00-14:00

Λάρισα, Στέκι Νέας Πολιτείας, Θεοδωρακοπούλου & Καΐρη, 08:00-15:30

Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00

Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00-14:00

Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00

Λήμνος, Κινηματογράφος Μαρούλα, 10:30-15:00

Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη 08:30-15:30

Μαγνησία, Παραλία Βόλου, έναντι Πανεπιστημίου, 09:00-15:00

Μαγνησία, Άνω Βόλος-ΤΟΜΥ Ιωλκού,Ιωλκού 408,08:30-15:30

Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30

Μεσσηνία, Καλαμάτα,Είσοδος Μεγάρου Χορού(Εκπαιδευτικοί / Μαθητές),12:30 – 19:30

Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:30 – 13:00

Μεσσηνία, Μεσσήνη, Δασκαρόλειο Πολιτιστικό Κέντρο, 08:30 -15:00

Μεσσηνία, Μεταμόρφωση, Κοινοτικό Γραφείο, 13:45 – 15:00

Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, Χώρα, 7:30-14:30

Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00

Πάρος, ΚΑΠΗ Μάρπησσας, 09:00-11:00

Πάρος, Πλατεία Νάουσας, 12:00-15:00

Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό Κέντρο Πάτμου, Πάτμιον, 08:00-15:00

Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30

Πέλλα, Ξενιτιδειο Αριδαίας, Λεωφόρος Ξενιτίδη 7,  09:30-14:30

Πιερία, Ανδρομάχη, 08:00 – 14:30

Πιερία, Κέντρο Υγείας Λιτοχώρου, Λιτόχωρο, 09:00-14:00

Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, 09:00-14:00

Πρέβεζα, Δημαρχείο Φιλιππιάδας, Φιλιππιάδα, 09:00-12:00

Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00

Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ.Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00

Ροδόπη, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη γωνια, Κομοτηνή, 09:00-14:00

Ροδόπη, Δημοτικό Κτίριο Βενιζέλου, Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00 – 14:00

Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00

Ρόδος, Πνευματικό κέντρο Κρεμαστής, Κρεμαστή, 09.00-14.30

Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου, 08:00-14:00

Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου, 08:15-14:00

Σέρρες,Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30

Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-14:30

Σύρος, Αθλητικό Κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 10:00 – 14:00

Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00 – 16:00

Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30

Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-10:00

Τρίκαλα, Ε΄ Καπη,10:00-15:30

Τρίκαλα, Πλατεία Ασπροκκλησιάς, Καλαμπάκα, 11:00-12:00

Τρίκαλα, Πλατεία Ελάτης, Πύλη, 10:00-11:30

Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00

Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 09:00-15:00

Φθιώτιδα, Πολιτιστικό Κέντρο Αμφίκλειας, 09:00-11:30

Φθιώτιδα, Δημοτικό Κατάστημα-Δημαρχείο Ελάτειας, 12:00-14:00

Φθιώτιδα, Αγροτικό Ιατρείο Μακρυρράχης, Δήμος Δομοκού, 09:00-10:00

Φθιώτιδα, Αγροτικό Ιατρείο Περιβολίου, Δήμος Δομοκού, 10:15-11:15

Φθιώτιδα, Αγροτικό Ιατρείο Ξυνιάδος, Δήμος Δομοκού, 11:30-12:30

Φθιώτιδα, Κτίριο ΚΕΠ Δομοκού, 12:45-14:15

Φλώρινα,  Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30

Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας,08.00-14.00

Φωκίδα, Κυριακοπούλειο Πολιτιστικό Κέντρο Ιτέας,09.00-13.00

Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30

Χαλκιδική, Δημαρχείο Ιερισσού, 09:30 – 14:30

Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30 – 16:30

Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη , 09:30 – 14:00

Χίος,Πλατεία Βουνακίου 09:00-14:30

 

*Ενδέχεται να υπάρξουν τροποποιήσεις – αλλαγές στα σημεία και στο ωράριο των μαζικών δειγματοληψιών.

Policenet.gr © | 2022 Όροι Χρήσης.
developed by Pixelthis